Využijte nyní slevu 500 Kč na první nákup od 10 000 Kč! V procesu vyřizování objednávky zadejte kód 12458537. Sleva 500 Kč Vám bude odečtena od celkové hodnoty nákupu.

Matrace DPV Hellen 19 cm pěnová

Akce Doporučujeme
Značka: D.P.V.
ZdarmaZdarma ZdarmaZdarma ZdarmaZdarma ZdarmaZdarma ZdarmaZdarma 5 268 Kč 7 380 Kč 8 958 Kč 10 536 Kč od 4 390 Kč - - –8 % –17 % –17 % –17 % až –17 %
matrace hellen dpv potah uplet
5 268 Kč 7 380 Kč 8 958 Kč 10 536 Kč od 4 390 Kč - - –8 % –17 % –17 % –17 % až –17 % 4 390 Kč 4 390 Kč 4 830 Kč 6 150 Kč 7 465 Kč 8 780 Kč od 4 390 Kč
Rozměr
Výška
Potah
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
31.10.2019 31.10.2019 31.10.2019 31.10.2019 31.10.2019 31.10.2019 Zvolte variantu
  • Matrace ze studených pěn s pětizónovým antidekubitním profilem.
  • Antiekubitní profil jako prevence před možností vzniku proleženin.
  • Možnost otočení na měkčí nebo tužší stranu.
  • Profilací v oblasti ramen, beder a pánve se povrch přizpůsobuje tělu a zvyšuje odvětrávání.
  • Antibakteriální potah s výtažkem rostliny Aloe Vera.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Matrace ze studených pěn s pětizónovým antidekubitním profilem. Antiekubitní profil jako prevence před možností vzniku proleženin. Možnost otočení na měkčí nebo tužší stranu. Profilací v oblasti ramen, beder a pánve se povrch přizpůsobuje tělu a zvyšuje odvětrávání. Výběr z potahů standard úplet a antibakteriální Dry Fast Argentum.

S ohledem na individuální parametry každého uživatele, doporučujeme provést vyhledání ideálních matrací pro Vás zadáním údajů do filtru umístěném vlevo, pod kategoriemi (klikněte na název kategorie Matrace).

Skladba a vlastnosti materiálů:

Jádro matrace Hellen je složeno ze tří vrstev. Jednotlivé vrstvy jsou spojeny lepením:  

matrace_hellen_dpv_rez

Lehací vrstva L (měkčí) je tvořena vrstvou studené pěny lepené na středové vrstvě studené pěny poskytující oporu a odrazovou pružnost pro otáčení. Lehací vrstva je upravena antidekubitní profilací  jako prevence před možností vzniku proleženin, tvoří pět anatomických zón, a dobře odvádí vlhkost a přebytečné teplo od těla. Jádro je chráněno separačním úpletem.

Nosná vrstva N (tužší) je tvořena vrstvou studené pěny lepené na středové vrstvě studené pěny poskytující oporu a odrazovou pružnost pro otáčení. Lehací vrstva je upravena antidekubitní profilací  jako prevence před možností vzniku proleženin, tvoří pět anatomických zón, a dobře odvádí vlhkost a přebytečné teplo od těla. Jádro je chráněno separačním úpletem.

Prodyšnost:

Díky použitým studeným pěnám má matrace vysokou prodyšnost.

Pro koho je matrace určena:

Matrace je oboustranná, univerzální, lze použít obě strany matrace.

Vlastnosti strany L ocení především pro pružnou a dobře kopírující lehací plochu dospívající, muži a ženy ve věkových skupinách 18 - 35 let ve váhových kategoriích viz níže v tabulce.

Vlastnosti strany N ocení především pro pružnou a dobře kopírující lehací plochu dospívající, muži a ženy ve věkových skupinách 18 - 35 let ve váhových kategoriích viz níže v tabulce.

Pro koho není matrace doporučena:

 

Doporučení k výběru matrace s ohledem na odolnost a vlastnosti materiálu:

Pro maximální užitek po dobu hygienické životnosti (8 let) matrace je dobré vybrat matraci s nosností odpovídající Vaší hmotnostní kategorii. Hmotnost uživatele má navíc vliv na vnímání tvrdosti matrace. Zatěžování materiálu matrace nepřiměřenou hmotností negativně ovlivňuje komfort uživatele a zároveň vlastnosti lehací plochy. Překročením únosnosti materiálu jádra matrace se snižuje období její životnosti pod doporučenou hygienickou dobu 8 let. Pokud Vám údaje uvedené v následující tabulce z hlediska tvrdostí a nosností nevyhovují, vyberte si matraci s nosností a tvrdostí odpovídající Vaší hmotnostní kategorii. S ohledem na individuální parametry každého uživatele, doporučujeme provést vyhledání ideálních matrací pro Vás prostřednictvím zadání údajů do filtru umístěném vlevo, pod kategoriemi matrací.

Doporučení vhodnosti matrace s určením orientační tvrdosti podle hmotnostních kategorií pro stranu L:

Vaše hmotnost: Strana L je: Doporučení:
do 65 kg středně tvrdá Složení materiálů matrace vyhovuje Vaší hmotnosti.
     
66 - 80 kg  středně tvrdá Složení materiálů matrace vyhovuje Vaší hmotnosti.
     
81 - 100 kg středně tvrdá Složení materiálů matrace vyhovuje Vaší hmotnosti.
     
101 - 120 kg   nedoporučujeme Matrace není vhodná pro vaši hmotnost - vyberte matraci s nosností odpovídající vaší hmotnostní kategorii. Překročení únosnosti materiálu jádra matrace zatěžováním nepřiměřenou hmotností vede ke snížení její životnosti pod doporučenou hygienickou dobu 8 let a negativně ovlivňuje komfort a vlastnosti lehací plochy.
     
 121 kg a více  nedoporučujeme Matrace není vhodná pro vaši hmotnost - vyberte matraci s nosností odpovídající vaší hmotnostní kategorii. Překročení únosnosti materiálu jádra matrace zatěžováním nepřiměřenou hmotností vede ke snížení její životnosti pod doporučenou hygienickou dobu 8 let a negativně ovlivňuje komfort a vlastnosti lehací plochy.

 

Doporučení vhodnosti matrace s určením orientační tvrdosti podle hmotnostních kategorií pro stranu N:

 
Vaše hmotnost: Strana N je: Doporučení:
do 65 kg tvrdá Složení materiálů matrace vyhovuje Vaší hmotnosti.
     
66 - 80 kg  tvrdá Složení materiálů matrace vyhovuje Vaší hmotnosti.
     
81 - 100 kg tvrdá Složení materiálů matrace vyhovuje Vaší hmotnosti.
     
101 - 120 kg  nedoporučujeme Matrace není vhodná pro vaši hmotnost - vyberte matraci s nosností odpovídající vaší hmotnostní kategorii. Překročení únosnosti materiálu jádra matrace zatěžováním nepřiměřenou hmotností vede ke snížení její životnosti pod doporučenou hygienickou dobu 8 let a negativně ovlivňuje komfort a vlastnosti lehací plochy.
     
 121 kg a více  nedoporučujeme Matrace není vhodná pro vaši hmotnost - vyberte matraci s nosností odpovídající vaší hmotnostní kategorii. Překročení únosnosti materiálu jádra matrace zatěžováním nepřiměřenou hmotností vede ke snížení její životnosti pod doporučenou hygienickou dobu 8 let a negativně ovlivňuje komfort a vlastnosti lehací plochy.

 

Potahy:

ALOE VERA:

potah_uplet2014_detail2

Potah je pratelný při 60°C, zipem dělitelný na dvě poloviny. Zónový prošev dutým vláknem gr/m2. Potah je vhodný pro alergiky.

Potah s příměsí přírodního výtažku  rostliny Aloe Vera, která je známá svými léčivými účinky. Obsahuje enzymy, minerály a vitamíny, které mají příznivý vliv na pokožku. O suché a příjemné spánkové klima se postarají hydrofilní přísady, které zlepšují odvod vlhkosti. Tento dělitelný a zónově prošitý potah lze prát na 60°C.

Doporučení k výběru roštu:

Kvalitní lehací plocha je výsledkem dobře vybrané matrace a odpovídajícího roštu.

Pod novou matraci doporučujeme použít i nový rošt.

Výběr roštu k této matraci: Doporučujeme lamelový rošt DPV Optima Fix:

 optima_fix_real

Informace před objednáním:

Před objednáním matrace se ujistěte, že máte ověřeny vnitřní rozměry rámu postele. Na postel o rozměrech 160/200 cm = 2x matrace a rošty 80/200 cm, na rozměr 180/200 cm = 2x matrace a rošty 90/200 cm a rozměr 200/200 cm = 2x matrace a rošty 100/200 cm.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Matrace
Záruka: 2 roky
1. Věk uživatele: 4 - 17 let, 18 - 35 let, 36 - 55 let
2. Hmotnost uživatele / Preferovaná tvrdost: 0 - 65 kg / středně tvrdá, 0 - 65 kg / tvrdá, 66 - 80 kg / středně tvrdá, 66 - 80 kg / tvrdá, 81 - 100 kg / středně tvrdá, 81 - 100 kg / tvrdá
3. Tvar postavy: souměrná postava, nespecifikováno
4. Úroveň potivosti: ve větší míře, normálně, nespecifikováno
? Vhodné pro věk uživatele: 4 - 17 let, 18 - 35 let, 36 - 55 let
? Doporučeno pro hmotnost uživatele: do 65 kg, 66 - 80 kg, 81 - 100 kg
? Vyhovuje nejčastější poloze: všechny polohy
? Vhodné pro tvar postavy: souměrná postava
? Tvrdost strany L dle hmotnosti uživatele: viz tabulka v detailním popisu produktu
? Tvrdost strany N dle hmotnosti uživatele: viz tabulka v detailním popisu produktu
? Pro úroveň potivosti: normální, ve větší míře
? Prodyšnost: vysoká
? Použití lehacích ploch: oboustranná
? Počet podélných zón: 5
? Způsob podélného zónování: prořezy
? Skladba jádra: sendvič
? Druh materiálu jádra: studená pěna
? Záruka na jádro: 2 roky
? Výška v potahu: 19 cm
? Hmotnost matrace : -
? Ochrana proti alergenům, bakteriím a roztočům v jádru: ne
? Ochrana proti alergenům, bakteriím a roztočům v potahu: bioaktivvní výtažek Aloe Vera
? Typ potahu: snímatelný
? Záruka na potah: 2 roky
? Doporučená teplota praní potahu: 60°C
? Získané certifikáty: ne
? Doporučený podklad: lamelový rošt

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma D.P.V., s.r.o. - tradiční český výrobce matrací od roku 2001. Za dobu své existence se propracovali na jedno z předních míst mezi výrobci matrací do postelí v ČR. Součástí sortimentu je i nabídka postelí a roštů. Kvalitní masivní dřevo použité pro jejich výrobu přináší vysoký komfort i těm nejnáročnějším zákazníkům. Všechny produkty D.P.V. nesou známku ČESKÝ VÝROBEK!