Využijte nyní slevu 500 Kč na první nákup od 10 000 Kč! V procesu vyřizování objednávky zadejte kód 12458537. Sleva 500 Kč Vám bude odečtena od celkové hodnoty nákupu.

Matrace Mabo Kamela 23 cm paměťová pěna

Novinka Tip Doporučujeme
Značka: MABO
ZdarmaZdarma ZdarmaZdarma ZdarmaZdarma ZdarmaZdarma ZdarmaZdarma ZdarmaZdarma ZdarmaZdarma
matrace kamela mabo
9 762 Kč
Rozměr
Výška
Potah
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
31.10.2019 31.10.2019 31.10.2019 31.10.2019 31.10.2019 31.10.2019 Zvolte variantu
  • Špičková matrace s tuhým jádrem a příjemně měkkým povrchem.
  • Špičkové materiály jsou zárukou dlouhé životnosti a vysokého komfortu.
  • Antidekubitní profilace lehacích vrstev matrace podporuje proudění vzduchu.
  • Jádro matrace obsahuje rostlinný extrakt, který má příjemný vliv na pokožku uživatele.
  • Potahy s 3D provzdušňovací mřížkou z materiálů které umocňují účinky antibakteriálních pěn.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Špičková matrace s tuhým jádrem a příjemně měkkým povrchem. Špičkové materiály jsou zárukou dlouhé životnosti a vysokého komfortu. Antidekubitní profilace lehacích vrstev matrace podporuje proudění vzduchu. Jádro matrace obsahuje rostlinný extrakt, který má příjemný vliv na pokožku uživatele. Potahy s 3D provzdušňovací mřížkou z materiálů které umocňují účinky antibakteriálních pěn.

S ohledem na individuální parametry každého uživatele, doporučujeme provést vyhledání ideálních matrací pro Vás zadáním údajů do filtru umístěném vlevo, pod kategoriemi (klikněte na název kategorie Matrace).

Skladba a vlastnosti materiálů:

Jádro matrace Kamela je sendvičové, složené ze studených pěn, PUR pěny v kombinaci s paměťovou pěnou:  

matrace-kamela-mabo-l-n

Lehací vrstvy L, N této luxusní matrace s tuhým jádrem a příjemně měkkým povrchem tvoří vnější paměťová pěna SILVER , studená pěna s vysokou gramáží 55kg/m3 a středová tvrzená PUR pěna 40kg/m3. Profilace lehacích vrstev matrace podporuje proudění vzduchu a tím prodlužuje životnost matrace a udržuje jádro matrace hygienicky čisté. Špičkové materiály jsou zárukou dlouhé životnosti a vysokého komfortu u této matrace. Pěna s takto vysokou hustotou /55kg/ nemění své vlastnosti po celou dobu životnosti matrace. Nevznikají tak odchylky v tuhosti matrace v různých zátěžových oblastech. Proto je hustota pěny při výběru matrace nejdůležitější parametr. Jádro matrace obsahuje rostlinný extrakt, který snižuje spotřebu nerostných surovin a má příjemný vliv na pokožku uživatele.

Prodyšnost:

Díky profilaci lehacích vrstev a použitým materiálům má matrace vysokou prodyšnost.

Pro koho je matrace určena:

Matrace je oboustranná - lze použít obě strany, které mají stejnou tvrdost.

Vlastnosti stran L, N ocení především pro komfortní plynulé ponoření do lehací plochy s fixací optimální polohy, rovnoměrné rozložení tlaku, stabilitu těla na ploše a pružnost se snazší změnou polohy díky pružné studené pěně, zejména uživatelé ve věkových skupinách 18 - 35 let, 36 - 55 let, 55 + let a senioři. Kompaktnost matrace usnadňuje vstávání z lůžka.

Doporučení: doporučujeme matraci pravidelně otáčet pro zachování vlastností a životnosti lehacích ploch.

Pro koho není matrace doporučena:

Doporučení k výběru matrace s ohledem na odolnost a vlastnosti materiálu:

Pro maximální užitek po dobu hygienické životnosti (8 let) matrace je dobré vybrat matraci s nosností odpovídající Vaší hmotnostní kategorii. Hmotnost uživatele má navíc vliv na vnímání tvrdosti matrace. Zatěžování materiálu matrace nepřiměřenou hmotností negativně ovlivňuje komfort uživatele a zároveň vlastnosti lehací plochy. Překročením únosnosti materiálu jádra matrace se snižuje období její životnosti pod doporučenou hygienickou dobu 8 let. Pokud Vám údaje uvedené v následující tabulce z hlediska tvrdostí a nosností nevyhovují, vyberte si matraci s nosností a tvrdostí odpovídající Vaší hmotnostní kategorii. S ohledem na individuální parametry každého uživatele, doporučujeme provést vyhledání ideálních matrací pro Vás prostřednictvím zadání údajů do filtru umístěném vlevo, pod kategoriemi matrací.

Doporučení vhodnosti matrace s určením orientační tvrdosti podle hmotnostních kategorií pro stranu L / N:

Vaše hmotnost: Strana L / N je: Doporučení:
do 65 kg středně tvrdá Složení materiálů matrace vyhovuje vaší hmotnosti.
66 - 80 kg  středně tvrdá Složení materiálů matrace vyhovuje vaší hmotnosti.
81 - 100 kg středně tvrdá Složení materiálů matrace vyhovuje vaší hmotnosti.
101 - 120 kg  středně tvrdá Složení materiálů matrace vyhovuje vaší hmotnosti.
 121 kg a více  nedoporučujeme Matrace není vhodná pro Vaši hmotnost - vyberte matraci s nosností odpovídající Vaší hmotnostní kategorii. Překročení únosnosti materiálu jádra matrace zatěžováním nepřiměřenou hmotností vede ke snížení její životnosti pod doporučenou hygienickou dobu 8 let a negativně ovlivňuje komfort a vlastnosti lehací plochy.

 

Potahy:

SILVER:

Silver

36% Viskoza,  64% Polyester. Potah je pratelný při 60°C, zipem dělitelný na dvě poloviny. Zónový prošev dutým vláknem 350gr/m2.

Potah je vyráběn speciální technologií s příměsí iontů stříbra, které přirozeně – fyzikální cestou zabraňují výskytu bakterií. Vlákna viskózy-lyocellu se získávají z celulosy různých druhů dřevin. Na dotek je podobná jako hedvábí, struktura se podobá polyesteru, chladí jako plátno a hřeje jako vlna. Ve srovnání s bavlnou disponuje ještě lepším odváděním vlhkosti. Jako základ je použitá jedinečná nano-technologie. Díky pravidelnému, kontrolovanému nánosu nanovláken je dosaženo inovativních a funkčních vlastností. Až 70% vlhkosti , kterou tělo během spánku uvolní, lyocell přijme a následně předá do okolí a tím udržuje optimální- suché mikroklima.

BAMBUS:

Bambus

Složení: 41% viskoza, 32% polyamid, 26,8% polyester, 0,2% Carbon. Potah je pratelný při 60°C, zipem dělitelný na dvě poloviny. Zónový prošev dutým vláknem 400gr/m2.

Tato matracová pletenina obsahuje bambusové vlákno, které je extrahováno přímo z bambusového stébla. Bambusové vlákno dodává potahu příjemnou měkkost a pevnost. Potah dokáže ve větší míře přijímat vlhkost a odvádět ji do okolí. Vytváří tím optimální mikroklima. Další předností je ultra jemné vlákno z karbonu, které dokáže od těla odvádět elektrostatický náboj. Antistatická úprava vytváří prostředí pro klidný spánek a odpočinek. Po odvodu matrace je 3D úplet pro lepší cirkulaci vzduchu.

Doporučení k výběru roštu:

Kvalitní lehací plocha je výsledkem dobře vybrané matrace a odpovídajícího roštu.

Pod novou matraci doporučujeme použít i nový rošt.

Výběr roštu k této matraci: doporučujeme lamelový rošt MABO Flex:

rošt-mabo-flex-lamelový-pevný

Informace před objednáním:

Před objednáním matrace se ujistěte, že máte ověřeny vnitřní rozměry rámu postele. Na postel o rozměrech 160/200 cm = 2x matrace a rošty 80/200 cm, na rozměr 180/200 cm = 2x matrace a rošty 90/200 cm a rozměr 200/200 cm = 2x matrace a rošty 100/200 cm.

Záruka 7 let: Prodloužené záruky se vztahují na výrobní vady, vady materiálu a proležení nad rámec běžného opotřebení za předpokladu, že je matrace používána na roštu/podložce s mezerou menší než 4cm.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Matrace
Záruka: 7 let
1. Věk uživatele: 18 - 35 let, 36 - 55 let, 56 a více let
2. Hmotnost uživatele / Preferovaná tvrdost: 0 - 65 kg / středně tvrdá, 66 - 80 kg / středně tvrdá, 81 - 100 kg / středně tvrdá, 101 - 120 kg / středně tvrdá
3. Tvar postavy: souměrná postava, nespecifikováno
4. Úroveň potivosti: ve větší míře, normálně, nespecifikováno
? Vhodné pro věk uživatele: 18 - 35 let, 36 - 55 let, 56 let a více
? Doporučeno pro hmotnost uživatele: do 65 kg, 66 - 80 kg, 81 - 100 kg, 100 - 120 kg
? Vyhovuje nejčastější poloze: všechny polohy
? Vhodné pro tvar postavy: souměrná postava
? Tvrdost strany L dle hmotnosti uživatele: viz tabulka v detailním popisu produktu
? Tvrdost strany N dle hmotnosti uživatele: viz tabulka v detailním popisu produktu
? Pro úroveň potivosti: normální, ve větší míře
? Prodyšnost: vysoká
? Použití lehacích ploch: oboustranná
? Počet podélných zón: 0
? Způsob podélného zónování: paměťová pěna, příčné prořezy
? Skladba jádra: sendvič
? Druh materiálu jádra: paměťová pěna, PUR pěna, studená pěna
? Záruka na jádro: 7 let
? Výška v potahu: 23 cm
? Hmotnost matrace : - kg
? Ochrana proti alergenům, bakteriím a roztočům v jádru: ne
? Ochrana proti alergenům, bakteriím a roztočům v potahu: technologie Aegis, bambusové vlákno, karbonové vlákno, one4all technologie
? Typ potahu: snímatelný
? Záruka na potah: 2 roky
? Doporučená teplota praní potahu: 60°C
? Získané certifikáty: ne
? Doporučený podklad: Lamelový rošt

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Ve výrobcích české firmy MABO garantujeme vždy vysokou kvalitu použitých materiálů. Málokterý výrobce používá pěny takové kvality jako MABO. Díky tomu mají jejich matrace dlouhou životnost a poskytují špičkový komfort v lůžku. Matrace MABO vřele DOPORUČUJEME zakoupit všem věkovým kategoriím zákazníků. Víme že budete spokojeni.